herb.png
                 
Opcje zaawansowane
newsletter.png
baner (306×69)
katalog firm 2.jpg
oznaczenia-unijne.png
lato_w_miescie_470_x_120.png
grafika
#WarszawaOddycha z Airly i Blaupunktem
Wtorek, 10.10.2017

W październiku rozpoczęła się akcja społeczna #WarszawaOddycha. Ma ona na celu zwiększenie świadomości na temat zanieczyszczenia powietrza wśród mieszkańców Warszawy oraz ochronę dzieci przed zanieczyszczonym powietrzem. Firmy Airly i Blaupunkt wyposażą 20 przedszkoli na terenie Warszawy w czujniki smogu i oczyszczacze powietrza.

Pierwszym krokiem do zmian jest zwiększenie społecznej świadomości na temat jakości powietrza oraz natychmiastowe działanie. Czujniki smogu umieszczone przy przedszkolach pozwolą opiekunom dzieci na sprawdzanie stanu powietrza. Dzięki platformie monitorującej zanieczyszczenia powietrza (map.airly.eu) będzie można wybrać najlepszą porę na spacer z dziećmi i w ten sam sposób ochronić przedszkolaków przed szkodliwym działaniem smogu. Oczyszczacze powietrza zadbają, aby w czasie kiedy za oknami przedszkoli będzie unosił się smog, dzieci przebywały w czystym i dobrym dla ich zdrowia powietrzu. Podczas akcji w przedszkolach odbędą się zajęcia edukacyjne dla dzieci, budujące świadomość na temat zanieczyszczeń i uczące nawyku dbania o środowisko naturalne.

W Dzielnicy Rembertów do udziału w akcji zostało wytypowane Przedszkole nr 243 przy ul. Kordiana 7/11.

Przekazanie zestawu składającego się z czujnika smogu i oczyszczacza powietrza odbędzie się 30 października br. o godz. 11.00.

Więcej informacji na www.blaupunkt.com oraz www.airly.eu.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się