herb.png
                 
Opcje zaawansowane
newsletter.png
baner (306×69)
Ankieta-baner.jpg
katalog firm 2.jpg
oznaczenia-unijne.png
grafika
V Rembertowski Festiwal Muzyki Kameralnej
Środa, 16.05.2018

27 maja, 10 i 17 czerwca w Dzielnicy Rembertów odbędzie się V Rembertowski Festiwal Muzyki Kameralnej.
Tradycyjnie, przez trzy niedzielne popołudnia rozbrzmiewać będzie muzyka w parku rekreacyjnym przy ul. Frontowej (jeśli pogoda nie dopisze to w Domu Kultury „Rembertów” przy al. Komandosów 8). W tym roku zagrają zespoły prezentujące różne gatunki muzyczne.
Najpierw usłyszymy polską, słowacką, węgierską, rumuńską i cygańską góralską muzykę, którą zagra zespół „Góralska Hora”. Instrumentarium to skrzypce, węgierskie cymbały, kontrabas, altówka, a także oryginalne i unikatowe instrumenty góralskie, jak trombita, dudy, okaryna i różnego rodzaju piszczałki. Możemy się zatem spodziewać muzyki w tradycyjnym i miłym dla ucha brzmieniu, jak również rozrywkowym - w żywiołowych i skocznych rytmach.
W zupełnie inny klimat wprowadzi nas koncert grupy „Smart Music Quartet”, ze śpiewem Elżbiety Stasiuk i Marcina Świderskiego na saksofonie tenorowym, w którym usłyszymy światowe przeboje i standardy muzyki rozrywkowej. Czteroosobowa formacja (w tym kontrabas i instrumenty klawiszowe) zaprezentuje w autorskich aranżacjach klimatyczne i wysmakowane brzmienia przebojów cieszących się od lat niesłabnącą popularnością.
Ostatniego dnia festiwalu usłyszymy niezwykły koncert łączący polskie, klezmerskie i bałkańskie tradycje muzyczne, który zagra grupa „Bum Bum Orkestar”. „Bum Bum Orkestar” to zespół, w którym grają sami soliści (klarnet, dwie trąbki, tuba, akordeon, bułgarski bęben tapan), lecz razem potrafią wyczarować doskonałą harmonię. Ich gra, przypominająca słynne bałkańskie orkiestry weselno-pogrzebowe, w połączeniu z nadzwyczajnym wykonaniem, zaraża niezwykłą energią.Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się