herb.png
                 
Opcje zaawansowane
newsletter.png
baner (306×69)
Ankieta-baner.jpg
katalog firm 2.jpg
oznaczenia-unijne.png
grafika
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych
Czwartek, 18.07.2019

Rekrutacja uzupełniająca

Na stronie internetowej https://warszawa.edu.com.pl/ - zarówno w części dla kandydatów po szkole podstawowej jak i po gimnazjum – są zakładki „wolne miejsca”. To tam można sprawdzać, w których szkołach są jeszcze dostępne miejsca. O przyjęciu do szkoły decyduje liczba punktów, a nie kolejność zgłoszeń.

Podania o przyjęcie należy składać w formie papierowej (druki można znaleźć na stronach internetowych szkół lub w sekretariatach) - od 26 lipca od godz. 8.00 do 30 lipca do godz. 12.00. Kandydaci mogą je składać do nieograniczonej liczby szkół.

Do podania należy dołączyć kopie:

  1. świadectwa ukończenia gimnazjum lub ośmioletniej szkoły podstawowej;
  2. zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego lub egzaminu ósmoklasisty;
  3. dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów dodatkowych.

Przed podjęciem decyzji o wyborze szkoły uczniowie mogą jeszcze skorzystać z indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym - na spotkania Biuro Edukacji zaprasza od 26 do 28 lipca do Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń przy ul. Starej 4.

19 sierpnia o godz. 12.00 - komisje rekrutacyjne w szkołach ogłoszą listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia. 

Od 19 sierpnia od godz. 12.00 do 27 sierpnia do godz. 16.00 kandydaci będą potwierdzali wolę podjęcia nauki w szkole, do której zostali zakwalifikowani. 

Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkół w postępowaniu uzupełniającym zostaną ogłoszone przez komisje rekrutacyjne 28 sierpnia o godz. 10.00.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się