herb.png
                 
Opcje zaawansowane
wirusbaner.jpg
rodzina-500-plus-min.jpg
baner warszawa wspiera.jpg
baner (306×69)
newsletter.png
Gospodarowanie_odpadami_230x80[1].jpg
katalog firm 2.jpg
oznaczenia-unijne.png
grafika
Wybory prezydenckie 2020
Wtorek, 09.06.2020

Osoby, które w dniu wyborów prezydenckich będą przebywały poza swoim stałym miejscem zamieszkania, mogą wziąć udział w głosowaniu, jeśli wcześniej dopiszą się do spisu wyborców lub otrzymają zaświadczenie o prawie do głosowania poza miejscem zamieszkania.

  • Aby dopisać się do spisu wyborców wypełniony wniosek należy złożyć najpóźniej 5 dni przed wyborami (do 23 czerwca) w Delegaturze Biura Administracji i Spraw Obywatelskich - w dzielnicy, w której chce się głosować.
    Jak złożyć wniosek?
    ➡️➡️ osobiście;
    ➡️➡️ przekazać za pośrednictwem innej osoby, poczty lub kuriera np. do biura podawczego urzędu. Uwaga - datą złożenia wniosku jest data wpływu wniosku do urzędu, a nie data jego nadania.
    ➡️➡️ przesłać w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP (ważne są tylko wnioski podpisane - podpisem użytkownika, posiadającego profil zaufany platformy ePUAP lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Niedopuszczalne jest przesyłanie dokumentów w formie kserokopii lub skanu za pośrednictwem faksu lub poczty elektronicznej.

  • Aby otrzymać zaświadczenia o prawie do głosowania poza miejscem zamieszkania wypełniony wniosek należy złożyć w Delegaturze Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w dzielnicy m.st. Warszawy, w której wyborca jest ujęty w spisie wyborców. Aby go uzyskać należy mieć ze sobą:

- wypełniony wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania,
- dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość (do wglądu),
- upoważnienie do odbioru zaświadczenia o prawie do głosowania - w przypadku odbioru zaświadczenia przez inną osobę. Pełnomocnik musi okazać się dowodem osobistym lub innym dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość.

Wnioski można pobrać na stronie: www.warszawa19115.pl

Jednocześnie informujemy, że w dniach 15-23 czerwca obsługa klienta w sprawach związanych z wyborami Prezydenta RP będzie realizowana w godzinach 8.00 – 18.00, oraz w sobotę 20 czerwca w godzinach 9.00 – 14.00. Sprawy związane z wyborami Prezydenta RP, realizowane są bez uprzedniego umówienia.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się