herb.png
                 
Opcje zaawansowane
wirusbaner.jpg
rodzina-500-plus-min.jpg
baner warszawa wspiera.jpg
baner (306×69)
newsletter.png
Gospodarowanie_odpadami_230x80[1].jpg
katalog firm 2.jpg
oznaczenia-unijne.png
grafika
Przygotowujemy otwarcie żłobków i przedszkoli
Piątek, 08.05.2020

Rząd dopuścił możliwość otwarcia przedszkoli i żłobków od środy, 6 maja. Warszawa ustaliła wstępną datę otwarcia placówek na 18 maja - warunkiem jest uszczegółowienie wytycznych sanitarnych oraz dostosowanie żłobków i przedszkoli, byśmy mogli zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i pracownikom. Do ponad 70 tys. rodziców przedszkolaków i maluchów, uczęszczających do żłobka, wysłane zostały ankiety z pytaniem czy zamierzają przyprowadzić swoje dzieci do placówek i od kiedy opieki dla swoich dzieci potrzebują. Biuro Edukacji zebrało ankiety z 525 placówek. Rodzice 15 401 dzieci zadeklarowali udział dziecka w zajęciach w przedszkolu, gdy tylko placówki będą uruchomione. Największe zainteresowanie posłaniem dziecka do przedszkola jest na Pradze-Południe, na Mokotowie, na Woli i na Targówku.
Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Warszawa może uruchomić 21 529 miejsc. Powodem ograniczeń jest ustalona liczba dzieci w grupie, która nie może przekroczyć 12 osób i konieczność zapewnienia 4 mkw. powierzchni na jedno dziecko.
Według rekomendacji Premiera Rady Ministrów i Ministerstwa Edukacji Narodowej pierwszeństwo do opieki przedszkolnej będą miały dzieci rodziców pracujących w ochronie zdrowia, służbach mundurowych oraz pracowników handlu i produkcji branż związanych ze zwalczaniem COVID-19.

O ostatecznym terminie otwarcia żłobków i przedszkoli poinformujemy w osobnym komunikacie.

(źródło: um.warszawa.pl)

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się