herb.png
                 
Opcje zaawansowane
wirusbaner.jpg
rodzina-500-plus-min.jpg
baner warszawa wspiera.jpg
baner (306×69)
newsletter.png
Gospodarowanie_odpadami_230x80[1].jpg
katalog firm 2.jpg
oznaczenia-unijne.png
Organizacja opieki wakacyjnej w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w 2020 roku
Poniedziałek, 03.02.2020

W najbliższe wakacje dzieci uczęszczające do przedszkoli prowadzonych przez m. st. Warszawę będą miały zapewnioną opiekę we własnej lub innej placówce przez trzy a nie dwa tygodnie. To rozwiązanie zgodne z oczekiwaniami rodziców - wydłuży się bowiem okres opieki nad dzieckiem w tym samym przedszkolu, dzieci nie będą już narażone na stresującą, nawet czterokrotną zmianę placówki w czasie wakacji. Jednocześnie w przedszkolach będzie można przeprowadzić zaplanowane remonty, a nauczyciele będą mogli skorzystać z przysługujących im urlopów. Terminy turnusów w lecie 2020 roku:

1. 1 lipca - 17 lipca

2. 20 lipca - 7 sierpnia

3. 10 sierpnia - 31 sierpnia


ZASADY I HARMONOGRAM ORGANIZACJI OPIEKI WAKACYJNEJ

Zasady i harmonogram organizacji opieki wakacyjnej w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w 2020 roku dostępne są na stronie Biura Edukacji: www.edukacja.warszawa.pl

Z opieki wakacyjnej mogą skorzystać wyłącznie dzieci już uczęszczające do placówek prowadzonych przez m.st. Warszawę i placówek biorących udział we wspólnej z miastem rekrutacji ( w przypadku naszej dzielnicy nie mamy takich placówek). Zapisy na dyżury prowadzone będą jak dotychczas z wykorzystaniem systemu elektronicznego, który dla rodziców udostępniony zostanie 25 marca 2020 r. o godz. 9.00 pod adresem:

warszawa-dyzury.pzo.edu.pl. Rodzic może wskazać dowolną liczbę przedszkoli/oddziałów przedszkolnych. Placówki pełniące opiekę wakacyjną sprawują ją przez 3 tygodnie, ale rodzic zapisuje dziecko tylko na taką ilością tygodni jaką potrzebuje. Kolejne tygodnie w systemie pokażą się w postaci 8 turnusów (turnus pierwszy i ostatni trochę dłuższe). Pierwszeństwo w przyjściu mają kolejno:


1. dzieci uczęszczające do danego przedszkola/oddz. przedszkolnego


2. dzieci z innych przedszkoli/oddz. przedszkolnych w dzielnicy


3. dzieci przedszkoli/oddz. przedszkolnych z innych dzielnic - na wolne miejsca.


W przypadku grupy dzieci spełniających te same kryteria ustalając kolejność przyjęć dyrektor placówki bierze pod uwagę przede wszystkim:


- wnioski dot. rodzeństw


- miejsce placówki na liście preferencji (od najbardziej do najmniej preferowanego).

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się