herb.png
                 
Opcje zaawansowane
wirusbaner.jpg
rodzina-500-plus-min.jpg
baner warszawa wspiera.jpg
baner (306×69)
newsletter.png
Gospodarowanie_odpadami_230x80[1].jpg
katalog firm 2.jpg
oznaczenia-unijne.png
grafika
Dezynfekcja okolic przedszkoli i żłobka w Rembertowie
Czwartek, 14.05.2020

W trosce o bezpieczeństwo dzieci oraz personelu opiekuńczego w dniu 15 maja od godz. 6:00 rozpocznie się dezynfekcja najbliższego otoczenia przedszkoli (publicznych i niepublicznych) oraz żłobków zarządzanych przez Zespół Żłobków m.st. Warszawy na terenie naszej dzielnicy. Wykonawca ma 24 godziny na zakończenie prac. Ozonowaniem będzie objętych 15 placówek, w tym: 14 przedszkoli (7 publicznych i 7 niepublicznych) oraz 1 żłobek. 

Ozonowanie przestrzeni miejskich

Warszawa wykorzystuje innowacyjną technologię opatentowaną i wdrożoną przez polską firmę. Rozwiązanie zostało opracowane i przetestowane przed rokiem przez MPWiK. Wówczas wodę wysoko ozonowaną zastosowano po raz pierwszy - do dezynfekcji ścieków podczas usuwania awarii kolektora. Dziś, w czasie pandemii, po uzyskaniu pozytywnej opinii Głównego Inspektora Sanitarnego, ozonowanie stało się metodą odkażania ulic miasta. Metoda jest bezpieczna dla ludzi i środowiska - wnika do wnętrza wirusów i bakterii przez błonę komórkową i niszczy je od środka.

Dezynfekcja obejmuje wszystkie dzielnice Warszawy. Prowadzona jest w kluczowych miejscach przestrzeni publicznej, takich jak węzły przesiadkowe, zespoły przystanków, główne trakty komunikacyjne z dużą liczbą przystanków autobusowych i tramwajowych, przejścia podziemne, miejskie place, otoczenie dworców, szpitali, DPS-ów. 

Woda wysoko ozonowana jest bezpieczna dla ludzi, środowiska naturalnego, urządzeń i infrastruktury. Nie wprowadza do środowiska żadnych sztucznych pierwiastków, ponieważ do produkcji potrzebne są woda, tlen i energia elektryczna. Dodatkową zaletą jest to, że po kilku minutach prowadzonej dezynfekcji odgazowana woda wysoko ozonowana rozkłada się do czystego tlenu. Jej właściwości i możliwości czynią ją skutecznym środkiem, wykorzystywanym do przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się obecnego koronawirusa, jak i możliwych wirusów w przyszłości.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się