herb.png
                 
Opcje zaawansowane
wirusbaner.jpg
rodzina-500-plus-min.jpg
baner warszawa wspiera.jpg
baner (306×69)
newsletter.png
Gospodarowanie_odpadami_230x80[1].jpg
katalog firm 2.jpg
oznaczenia-unijne.png
Za nami pierwszy dzień otwartych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach
Wtorek, 19.05.2020

Za nami pierwszy dzień otwartych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach. W Rembertowie 18 maja z zajęć w placówkach skorzystało 61 % dzieci zgłoszonych (175 zgłoszonych, 107 obecnych).

W związku z planowanym otarciem placówek Miasto opracowało niezbędne procedury i instrukcje by zapewnić maksimum bezpieczeństwa maluchom, rodzicom i personelowi. Otwarcie placówek było ogromną operacją logistyczną i finansową. Warszawa kupiła w tym celu blisko 3 mln par rękawiczek, ponad 210 tys. maseczek jednorazowych i ponad 120 tys. maseczek wielorazowego użytku, ponad 21 tys. przyłbic i ponad 3,5 tys. fartuchów. A przed otwarciem placówek zdezynfekowano tereny w pobliżu przedszkoli i żłobków, włączając w to także place zabaw.

Zgodnie z wytycznymi rządowymi w jednej grupie w przedszkolu może być maksymalnie 12 dzieci (przy zapewnieniu 4 m² powierzchni na jedno dziecko). Z sal usunięto wszystkie zabawki i sprzęty, których nie da się zdezynfekować. A dzieci nie mogą przynosić ze sobą żadnych przedmiotów i zabawek.

Przyjęcia do grup odbywa się tylko w określonych godzinach.
Zdrowe osoby, przyprowadzające i odprowadzające dzieci, będą musiały przestrzegać środków ostrożności - osłaniać usta i nos, dezynfekować ręce lub nosić rękawiczki jednorazowe.

W przestrzeni wspólnej rodzice mogą przebywać przy zachowaniu co najmniej 2 m dystansu. Ponadto, czas pobytu rodziców musi być ograniczony do niezbędnego minimum – rodzice powinni jak najszybciej przekazać lub odebrać dziecko, nie spacerować po placówce i nie prowadzić rozmów telefonicznych.

Sale są wietrzone co godzinę, a dzieci są pilnowane, aby często myły ręce (m.in. przed posiłkiem, po powrocie ze świeżego powietrza). Place zabaw były dezynfekowane, a dzieci korzystają z nich wyłącznie w małych grupach.
Ponadto w przedszkolach nie będzie żadnych zajęć dodatkowych ani imprez okolicznościowych.

Pracownicy będą codziennie przeprowadzali krótki wywiad z osobami przyprowadzającymi dzieci (najlepiej, gdyby były to te same osoby). Maluchom będzie mierzona temperatura. Dziecko nie zostanie przyjęte do placówki, jeśli ma podwyższoną temperaturę ciała (powyżej 37,5°C), pracownik zaobserwuje u niego katar, kaszel, kichanie.

Zgodnie z rekomendacją rządu w pierwszej kolejności do placówek są przyjmowane dzieci osób, które walczą z epidemią (służba medyczna, służby mundurowe) oraz pracowników sektora opieki nad dziećmi i przedsiębiorstw, których działalność jest związana z przeciwdziałaniem COVID-19.
Obecnie miasto może zapewnić opiekę dla 21 tys. dzieci w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się