herb.png
                 
Opcje zaawansowane
PIUW_baner przekierowujacy.png
baner spis powszechny.jpg
wirusbaner.jpg
rodzina-500-plus-min.jpg
baner warszawa wspiera.jpg
baner (306×69)
Gospodarowanie_odpadami_230x80[1].jpg
katalog firm 2.jpg
newsletter.png
oznaczenia-unijne.png
grafika
Komunikat w sprawie otwierania żłobków, przedszkoli, instytucji kultury
Czwartek, 30.04.2020

Zgodnie z nowymi regulacjami rządu od 4 maja mogą zostać otwarte żłobki, przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach. Na konferencji prasowej w dniu 30 kwietnia Prezydent Rafał Trzaskowski poinformował, że dla zdrowia i bezpieczeństwa tysięcy dzieci, rodziców i pracowników placówek Warszawa nie otworzy 6 maja miejskich żłobków i przedszkoli. Dodał, że miasto czeka na szczegółowe wyjaśnienia ze strony rządu (rozporządzenie Rady Ministrów) i centralnych służb sanitarnych, jak bezpiecznie zorganizować pracę placówek.

W związku z decyzją o otwarciu przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego, Ministerstwo Edukacji Narodowej, wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministrem Zdrowia przygotowało wytyczne dla dyrektorów przedszkoli i organów prowadzących. Szczegóły dostępne są na stronie:
https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-dla-przedszkoli

Zgodnie z nowymi regulacjami rządu od 4 maja br. będą mogły być otwierane także niektóre instytucje kultury: biblioteki, muzea i galerie sztuki.

W Warszawie otwarcie miejskich muzeów i bibliotek publicznych nastąpi w późniejszym terminie, o czym bedziemy informować w kolejnych komunikatach. Otwarcie instytucji kultury wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim zależy nam na bezpieczeństwie naszych mieszkańców (czytelników, zwiedzających oraz pracowniczek i pracowników instytucji). Chcemy mieć pewność, że wdrożone procedury będą dawały gwarancje bezpieczeństwa i sprostają wszystkim zagrożeniom związanym z epidemią.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się